Dell EMC przechowuje dane na VMware Cloud Foundation

Dell EMC swoje dane firmowe przechowuje na platformie VMware Cloud Foundation

Chad Dunn, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingu w Dell EMC podkreślił, że Dell zajmuje się modelami chmury obliczeniowej w oparciu o VMware Cloud Foundation oraz VxRack. VxRack to system budowany przy użyciu urządzenia infrastruktury hiperkonwergentnej – VxRail.

Dunn dzięki swojemu 11-letniemu doświadczeniu w Dell EMC, jest liderem w zakresie produktów hiperkonwergentnych (HCI). Dzięki temu jest odpowiedzialny za strategię i harmonogram rozwoju technologii. Według niego, wielu klientów firmy Dell znajduje się na różnych etapach w zakresie wdrażania strategii centrów danych zdefiniowanych w oprogramowaniu (SDDC). Niektórzy z nich, zaczynają od urządzeń hiperkonwergentnych, budując duże środowiska z zamiarem późniejszego przeniesienia ich do infrastruktury VxRack lub Cloud Foundation.

Dell posiada kompletne urządzenie HCI- VxRail, a także rozwiązanie VxRack SDDC. Oba są współprojektowane z Vmware.
VMware Cloud Foundation to zunifikowana platforma SDDC VMware. Łączy ona VMware vSphere, vSAN i jego oprogramowanie sieciowe NSX w natywnie zintegrowany produkt, pozwalający dostarczać infrastrukturę chmurową.
VxRail jest najszybciej rozwijającym się produktem Dell EMC, a według Dunna 75% sprzedaży jest realizowane przez partnerów.

 

Dell EMC, wg Gartnera, jest liderem w kategorii infrastruktura hiperkonwergentna. VMware, którego Dell Technologies posiada 82% udziałów, zajmuje 2 miejsce w tej kategorii.

 

Źródło: VMware Cloud Foundation