Citrix i Microsoft łączą siły udostępniając Citrix SD-WAN

Citrix i Microsoft wypuszczą rozwiązanie Citrix SD-WAN. Będzie ono platformą w chmurze Azure dla usługi Microsoft, Azure Virtual WAN. Infrastruktura ta powstała, by zapewnić wysoką wydajność usług i automatyzację wdrożeń sieciowych w firmach na poziomie różnych oddziałów.

Citrix SD-WAN gwarantuje dostęp z każdego miejsca czy oddziału firmy do usługi Virtual WAN Microsoft Azure. Poprawia wydajność, wpływa na zmniejszenie kosztów połączeń zdalnych w oddziałach, oraz zwiększa bezpieczeństwo na poziomie aplikacji i sieci. W jednym rozwiązaniu zawiera możliwość wybór pakietów, możliwość wyboru ścieżki w czasie rzeczywistym, optymalizację sieci WAN, firewall, routing oraz analizę aplikacji.

Korzyści z zastosowania Citrix SD-WAN są następujące:

Uproszczone i zautomatyzowane łączenie oddziałów na dużą skalę
Citrix SD-WAN w połączeniu z Microsoft Azure Virtual WAN to kompletny zestaw usług SD-WAN. Daje również możliwość do zarządzania jako samodzielna usługa SD-WAN lub też usługa dostępna w chmurze z wbudowaną automatyzacją.

Spójne zarządzanie politykami sieci z pełną analityką
Wspólne zastosowanie Azure Resource Center i Citrix SD-WAN Center to automatyczna wymiana informacji między centralą Azure a lokalnym urządzeniem SD-WAN. Integracja obu rozwiązań zapewnia również spójne zarządzanie politykami, dzięki dokładnej analityce połączeń.

→Zoptymalizowane trasowanie za pomocą globalnej sieci Microsoft
Prywatna sieć Microsoft na platformie Azure przyspiesza dostarczanie treści oraz aplikacji. Dzieje się to dzięki zoptymalizowanemu trasowaniu, który wpływa na komfort pracy użytkowników, zwiększając ich wydajność.

→Elastyczne wsparcie i opcje licencjonowania Citrix SD-WAN
Citrix SD-WAN można kupić bezpośrednio u partnerów handlowych Citrix licząc na pełną analizę potrzeb biznesowych. Citrix SD-WAN jest dostępny zarówno w ramach licencji dożywotniej, jak i w opcji subskrypcji wraz z obsługą BYOL.

Jak mówi Piotr Fąderski, Partner Director, Emerging Markets w Citrix:“Microsoft i Citrix dostarczają wspólne rozwiązania dla cyfrowych przestrzeni roboczych oraz aplikacji sieciowych. Mają one za zadanie zapewnić klientom znacznie lepszy standard i komfort pracy, a także wysoki poziom bezpieczeństwa aplikacji poprzez kontekstową kontrolę dostępu, większy wybór i elastyczność”.

 

Oferta produktów Citrix: https://www.alterkom.pl/produkt/citrix/

 

Źródło: http://www.virtual-it.pl/8810-citrix-i-microsoft-upraszczaja-wdrozenia-sieciowe.html