• link

Wywiad z Piotrem Chrapałą

W Miesięczniku Finansowym BANK ukazał się wywiad z naszym klientem Piotrem Chrapałą- dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Produkcji IT w Banku BGŻ BNP Paribas. Zwrócił w nim uwagę na to, jak dużą rolę w rozwoju innowacyjności technologicznej banku, odegrało wdrożenie aplikacji Citrix.

Na początku podkreślił jak ważnym było wdrożenie wirtualizacji desktopów: „Każdy pracownik codziennie loguje się do swojego wirtualnego komputera. Co ważne, nie musi tego robić z tego samego stanowiska, może nawet zmienić oddział. Wciąż będzie miał dostęp do swojego pulpitu, poczty i wszystkich dokumentów oraz aplikacji, które sa potrzebne do wykonywania pracy.”

Mówił też o wkładzie firmy Alterkom w cały projekt: „Nasz dział IT we współpracy z platynowym partnerem Citrix- firmą Alterkom i Citrix Consulting, przygotował koncepcję wdrażania, która bazowała na rozszerzeniu i uaktualnianiu oprogramowania i infrastruktury. Całe środowisko zostało utworzone w dwóch centrach danych, które zapewniają ciągłość działania nawet w przypadku awarii jednego z nich.”

Piotr Chrapała opowiedział również o korzyściach, jakie odniósł bank w związku z zastosowanym rozwiązaniem: „Najważniejsza jest pełna ciągłość biznesowa, ponieważ wirtualna infrastruktura IT pozwala na pracę z dowolnej lokalizacji. Istotna jest też wyższa stabilność i elastycznośc infrastruktury IT. Dodatkowo, udało nam się ograniczyć koszty placówek banku, dzięki wdrożeniu rozwiązania typu thin client. Zastosowanie takiego podejścia zwiększyło bezpieczeństwo i ułatwiło pracownikom IT wykonywanie czynności administracyjnych.”

 

Całość wywiadu znajduje się w załączniku do pobrania poniżej:

wywiad z Piotrem Chrapałą BGŻ BNP Paribas